Транспортно-логістичний центр «GoodWayTrans»

Оцифровка інформації про вантажні перевезення - Рада ЄС ухвалила нові правила

Оцифровка інформації про вантажні перевезення - Рада ЄС ухвалила нові правила
П'ятниця, 10 квітня 2020 Багнюк Вадим

Рада ЄС ухвалила Інформаційне положення про електронному вантажному транспорті (eFTI). Таким чином, з 2025 року учасники програми транспортного ринку в усіх країнах Європейського Союзу зможуть використовувати електронні документи на вантаж.

7 квітня Рада ЄС затвердила доповідь про електронну інформацію про вантажні перевезення (eFTI), який Комітет з транспорту Європейського парламенту прийняв в січні 2020 року. До прийняття постанови Європарламенту ще належить схвалити його в другому читанні.

Постанова буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС і вступить в силу через 20 днів.

Розроблений регламент зобов'язує всі компетентні органи приймати електронну інформацію через сертифіковані платформи, якщо компанії хочуть надавати дані подібним чином.

Як заявили чиновники в Брюсселі, оцифровка вантажних перевезень дозволить компаніям значно заощадити і зробити перевезення більш ефективними і стійкими. Однак це не означає, що перевізники повинні використовувати тільки електронні документи.

Європейської комісії (ЄК) доручено протягом 30 місяців, з моменту прийняття постанови, розробити технічні специфікації, такі як функціональні вимоги для платформ eFTI, а також правила передачі, обробки та захисту даних.

У той час, у держав-членів ЄС є ще 30 місяців для створення необхідних електронних платформ для обміну інформацією.

Комітет постійних представників держав-членів ЄС і Європейський парламент 26 листопада 2019 року досягли попередньої домовленості в питанні про створення єдиної правової бази для використання електронної інформації про вантаж для всіх видів транспорту.

У зверненні Ради ЄС тоді було відзначено, що більшість вантажних компаній і інших учасників транспортної галузі в даний час використовують паперові документи. Основною перешкодою для більш широкого використання цифрових вантажних транспортних документів є непослідовне (але в цілому досить низький) прийняття цифрових документів окремими органами влади. На даний момент для обміну інформацією використовується велика кількість різних ІТ-систем, які не взаємодіють один з одним.

Зростаюча оцифровка вантажного транспорту і логістики призведе до значної економії адміністративних витрат для підприємств, особливо малих і середніх, які складають переважну більшість транспортних і логістичних компаній в ЄС.

| ~ | ~ | ~ | ~
Перевезення негабаритного вантажу

Перевезення негабаритного вантажу

серпня 12, 2016 GoodWayTrans
Перевезення негабаритних та великовагових вантажів - це окремий сектор в транспортній логістиці, який вимагає чіткості, оперативності та відповідальності. При перевезенні негабаритних і великовагових вантажів
Детальніше
У жовтні в десять разів зростуть штрафи за незаконні перевезення вантажів і пасажирів у вантажному транспорті

У жовтні в десять разів зростуть штрафи за незаконні перевезення вантажів і пасажирів у вантажному транспорті

вересня 23, 2021 Пресс-служба
З 1 жовтня 2021 року, в Україні в десять разів зростуть штрафи за незаконні перевезення вантажним транспортом пасажирів і вантажів, а також будуть введені нові штрафи за надмірну вагу. Штрафи будуть варіюватис
Детальніше
Види завантажень автотранспорту

Види завантажень автотранспорту

липня 12, 2021 Пресс-служба
На сьогоднішній день, існує 3 способи завантаження автотранспорту:- заднє завантаження;- бокове завантаження;- верхнє завантаження.Заднє завантаження.Один з найпопулярніших видів завантаження, що дозволяє прац
Детальніше