Транспортно-логістичний центр «GoodWayTrans»

У жовтні в десять разів зростуть штрафи за незаконні перевезення вантажів і пасажирів у вантажному транспорті

У жовтні в десять разів зростуть штрафи за незаконні перевезення вантажів і пасажирів у вантажному транспорті
Четвер, 23 вересня 2021 Пресс-служба

З 1 жовтня 2021 року, в Україні в десять разів зростуть штрафи за незаконні перевезення вантажним транспортом пасажирів і вантажів, а також будуть введені нові штрафи за надмірну вагу. Штрафи будуть варіюватися від 1700 до 51 тис. Гривень.

Про це стало відомо з публікації в офіційному виданні Верховної Ради (ВР) - газеті "Голос України" - закону №1534-IX (законопроєкт №3742) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю".

"Закон набирає чинності через три місяці з дня його публікації, окрім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня його публікації", - йдеться в перехідних положеннях згаданого документа.

Кабінет міністрів повинен в тримісячний термін привести свої нормативно-правові акти у відповідність з законом, прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього закону, а також забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність до закону.

Закон регламентує процедуру автоматичної фіксації порушень габаритно-вагового контролю та надає Держслужбі з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) право в судовому порядку стягувати плату (штрафи) за проїзд з вантажівок, які порушують габаритно-вагові норми:
- 17 тис. гривень за перевезення пасажирів і вантажів без необхідних документів в Україні (зараз штраф становить 1700 гривень);
- 34 тис. гривень за міжнародне перевезення пасажирів і вантажів без необхідних документів (зараз штраф становить 1700 гривень).

Штрафи за перевищення габаритно-вагових норм:
- 2% - 1700 гривень (зараз цього штрафу немає);
- від 2% до 5% - 5100 гривень (зараз цього штрафу немає);
- від 5% до 10% - 8500 гривень (зараз штраф встановлений на такому ж рівні);
- від 10% до 20% - 17 тис. гривень (зараз штраф встановлений на такому ж рівні);
- від 20% до 30% - 34 тис. гривень (зараз штраф встановлений на такому ж рівні);
- понад 30% - 51 тис. гривень (зараз цього штрафу немає).

За невиконання законних вимог "Укртрансбезпеки" або перешкоджання роботі держслужби штрафується на 51 тис. Гривень.

Нагадаємо, 29 червня ц.р. ВР прийняла в другому читанні законопроєкт №3743, який встановлює нові штрафи за перевищення великих вантажівок норм за вагою і за габаритами. Фіксувати такі порушення збираються, в тому числі за допомогою засобів автоматичної фото- і відеофіксації - без пристосувань для зважування транспортного засобу. У цього законопроєкту майже така ж група авторів, яку очолює голова комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури Юрій Кисіль (фракція "Слуга народу"), давній друг і колишній сусід подружжя Зеленських.

Відзначимо 11 вересня 2019 року під час прийняття законопроєкту №1047 (закон №54-IX) президента Володимира Зеленського заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань (Кабмін Олексія Гончарука) повідомив, що за гроші Світового банку "навколо Києва" будуть встановлені десять комплексів автоматичної фіксації порушень норм за вагою і за габаритами. Всього, за словами Довганя, Україні потрібні близько 100 таких комплексів. 

| ~ | ~ | ~ | ~
Перевезення негабаритного вантажу

Перевезення негабаритного вантажу

серпня 12, 2016 GoodWayTrans
Перевезення негабаритних та великовагових вантажів - це окремий сектор в транспортній логістиці, який вимагає чіткості, оперативності та відповідальності. При перевезенні негабаритних і великовагових вантажів
Детальніше
У жовтні в десять разів зростуть штрафи за незаконні перевезення вантажів і пасажирів у вантажному транспорті

У жовтні в десять разів зростуть штрафи за незаконні перевезення вантажів і пасажирів у вантажному транспорті

вересня 23, 2021 Пресс-служба
З 1 жовтня 2021 року, в Україні в десять разів зростуть штрафи за незаконні перевезення вантажним транспортом пасажирів і вантажів, а також будуть введені нові штрафи за надмірну вагу. Штрафи будуть варіюватис
Детальніше
Види завантажень автотранспорту

Види завантажень автотранспорту

липня 12, 2021 Пресс-служба
На сьогоднішній день, існує 3 способи завантаження автотранспорту:- заднє завантаження;- бокове завантаження;- верхнє завантаження.Заднє завантаження.Один з найпопулярніших видів завантаження, що дозволяє прац
Детальніше